• Rejestracja+44 786 81 03
  • sekretariat.tomaszow@nu-med.pl

Tomaszowska onkologia z nowym programem profilaktycznym

data dodania: 17 maja 2017, 14:08 odsłon: 435

W poniedziałek, 15 maja 2017r., w Ministerstwie Zdrowia podpisana została umowa z NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim na realizację programu profilaktycznego dotyczącego wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi.

Stworzony przez NU-MED program zatytułowany „Zapobiegaj i działaj z głową”, był odpowiedzią na konkurs Ministerstwa Zdrowia, ogłoszony w końcówce ubiegłego roku. Jest to jeden z programów finansowanych ze środków unijnych (84,28%) oraz z budżetu Państwa. Wartość programu stworzonego przez tomaszowską onkologię to kwota blisko 2,5 mln zł.

Jego adresatem będą osoby, które skarżą się na częsty ból gardła, ból głowy, mają długotrwałą chrypkę i inne objawy w związane z głową i szyją. Poprzez program, pacjenci zostaną zdiagnozowani.Jeśli lekarz stwierdzi chorobę, pacjent zostanie skierowany na leczenie do ośrodka posiadającego umowę z NFZ.

Program „Zapobiegaj i działaj z głową” rozpisany jest na trzy lata. Działania prowadzone będą w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i świętokrzyskim. Do jesieni bieżącego roku potrwa tzw. etap przygotowawczy, w ramach którego tomaszowska onkologia planuje pozyskać do współpracy ok. 80 przychodni POZ oraz poradnie i gabinety laryngologiczne i stomatologiczne. - Oznacza to, że pacjent, w ramach programu, będzie mógł przystąpić do niego poprzez poradnie, które włączą się do realizacji programu wspólnie z NU-MED – wyjaśnia Jacek Stępnicki, rzecznik prasowy NU-MED CDiTO w Tomaszowie Mazowieckim. Kontakt z pacjentem ułatwi także stworzona na potrzeby realizacji programu, strona internetowa. Ogranicznikiem jest wiek. Program dotyczy osób, w założeniu aktywnych zawodowo, w przedziale wiekowym od 40 do 65 lat. W ciągu trzech lat programem objętych ma być 6 tysięcy pacjentów.

Kontakt

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej
ul. Jana Pawła II 35
97-200 Tomaszów Mazowiecki
tel. +44 786 81 03

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 sierpnia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr telefonu naszej koordynator d/s pacjentów w NU-MED CDiTO w Tomaszowie Mazowieckim: 730 993 874 lub Rejestracja NU-MED CDiTO 44 786 81 03

Więcej nt. Pakietu Onkologicznego na http://pakietonkologiczny.gov.pl/