• Rejestracja+44 786 81 03
  • sekretariat.tomaszow@nu-med.pl

NU-MED CDiTO Tomaszów Mazowiecki w sieci szpitali

data dodania: 27 czerwca 2017, 20:46 odsłon: 419

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED z Tomaszowa Mazowieckiego jest na liście sieci szpitali. We wtorek (27.06.2017r.) wieczorem Łódzki Oddział NFZ, podobnie jak inne oddziały Funduszu w Polsce, opublikował wykaz szpitali, które z dniem 1 października znajdą się w tzw. sieci szpitali.

Co to oznacza dla pacjentów? Przede wszystkim usprawnienie leczenia. Jedną ze zmian jest pełna możliwość wystawiania kart DILO (Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego) przez szpitale z listy. To znaczy, że pacjent z podejrzeniem choroby nowotworowej, po wizycie w poradni onkologicznej, nie będzie musiał wracać do lekarza POZ po kartę DILO – a tak bywa obecnie.

Co to oznacza dla tomaszowskiej onkologii? Przede wszystkim stabilność finansowania leczenia ze środków publicznych przez cztery lata. To także ważne dla pacjentów – stabilność finansowania sprawi, że lekarze pewniej będą podejmować decyzję o leczeniu, które trwać ma kilka tygodni lub miesięcy.

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED Tomaszów Mazowiecki to jeden z dwóch szpitali w Łódzkiem, które znalazły się w sieci ze wskazania dyrektora Łódzkiego Oddziału NFZ. Zgodnie z ustawą, dyrektor oddziału NFZ może wskazać placówki lecznicze, które pełnią szczególną rolę w zabezpieczeniu leczenia na danym terenie.

– Jesteśmy w mapie potrzeb onkologicznych, naszym działaniem obejmujemy obszar zamieszkany przez co najmniej milion mieszkańców. – mówi Paweł Paczkowski, dyrektor szpitala NU-MED w Tomaszowie – Decyzja dyrektora łódzkiego NFZ Artura Olsińskiego, wskazuje na dużą troskę o pacjentów onkologicznych, jak i o tych, którzy w przyszłości będą wymagali terapii antynowotworowej. Nasz ośrodek z początkiem roku, otrzymał znaczne dofinansowanie do zakupu trzeciego akceleratora, czyli urządzenia używanego w radioterapii – to dla nas był także ważny sygnał, że jesteśmy postrzegani jako potrzebni. Dziś się cieszymy, ale nie spoczywamy na laurach i robimy swoje w zakresie leczenia onkologicznego.

Nowy system ochrony zdrowia z siecią szpitali, zacznie funkcjonować od 1 października.

Kontakt

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej
ul. Jana Pawła II 35
97-200 Tomaszów Mazowiecki
tel. +44 786 81 03

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 sierpnia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr telefonu naszej koordynator d/s pacjentów w NU-MED CDiTO w Tomaszowie Mazowieckim: 730 993 874 lub Rejestracja NU-MED CDiTO 44 786 81 03

Więcej nt. Pakietu Onkologicznego na http://pakietonkologiczny.gov.pl/