• Rejestracja+44 786 81 03
  • sekretariat.tomaszow@nu-med.pl

Październik - miesiąc z Pacjentkami i Amazonkami

data dodania: 30 października 2017, 18:06 odsłon: 284

Kończący się październik to miesiąc, w którym akcentowana jest profilaktyka nowotworowa raka piersi. Naturalnym sojusznikiem NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim w tym zakresie są Amazonki.

Warto w tym miejscu wyjaśnić skąd wzięło się określenie pacjentek z rakiem piersi jako amazonek. Otóż ze starożytności. W mitologii starożytnej Grecji amazonki to bohaterskie kobiety, które obcinały piersi, by te nie przeszkadzały im w napinaniu cięciwy łuku. To także z tego powodu, symbolem współczesnej Amazonki jest łuczniczka.

Tak jak kiedyś łuczniczki, tak dziś pacjentki z rakiem piersi, decydują się na zabieg częściowej lub całkowitej amputacji piersi. Współcześnie to walka z niewidzialnym wrogiem – chorobą nowotworową. Dodajmy, że współczesna medycyna stwarza możliwości rekonstrukcji amputowanej piersi.

W październiku, w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Amazonek, NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim, uczestniczyło i przeprowadziło szereg działań profilaktycznych. Uczestniczyliśmy w VII Powiatowym Dniu walki z Rakiem w Wieluniu.  

Zorganizowaliśmy profilaktyczny bieg „Ubiegamy się o zdrowie”, 

Warsztaty kosmetyczne z "Piękniejszym Życiem"

Byliśmy na konferencji „Paszport zdrowej kobiety w profilaktyce nowotworowej”

Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek zorganizowało w naszym ośrodku szkolenie dotyczące obrzęku limfatycznego.

Dopełnieniem działań była akcja „Daj Włos” z 10 października, gdzie klientki dwóch salonów fryzjerskich (Perfekt w Piotrkowie Trybunalskim i Wizaż w Tomaszowie Mazowieckim) bezpłatnie oddały długie włosy na peruki dla pacjentek onkologicznych.

Kontakt

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej
ul. Jana Pawła II 35
97-200 Tomaszów Mazowiecki
tel. +44 786 81 03

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 sierpnia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr telefonu naszej koordynator d/s pacjentów w NU-MED CDiTO w Tomaszowie Mazowieckim: 730 993 874 lub Rejestracja NU-MED CDiTO 44 786 81 03

Więcej nt. Pakietu Onkologicznego na http://pakietonkologiczny.gov.pl/