• Rejestracja+44 786 81 03
  • sekretariat.tomaszow@nu-med.pl

Radioterapia

Radioterapia to jedna z najlepszych i najskuteczniejszych metod walki z rakiem. Polega na wykorzystaniu promieni jonizujących do niszczenia jak największej ilości komórek nowotworowych. Połowa wszystkich Pacjentów z nowotworem poddawana jest napromieniowaniu, a liczba wyleczonych tą metodą Pacjentów co roku wzrasta. Napromienianiu poddawane są również komórki tkanki wokół nowotworu, co zapobiega przerzutom.

Odpowiednio wysokie dawki promieniowania mogą niszczyć komórki nowotworowe lub powstrzymać je od dalszego wzrostu i podziału. Leczenie chorób nowotworowych z zastosowaniem promieniowania nazywamy radioterapią. Komórki nowotworowe rosną i dzielą się szybciej niż komórki zdrowe, co pozwala dzięki takim metodom jak napromienianie czy chemioterapia uzyskiwać dobre wyniki leczenia.
Radioterapię stosuje się jako leczenie samodzielne, w skojarzeniu z chemioterapią, a także przed, jak i po zabiegach operacyjnych czy chemioterapii.

W ramach świadczonych usług dla naszych pacjentów prowadzimy ścisłą współpracę z lekarzami specjalistami Tomaszowskiego Centrum Zdrowia i innych specjalistycznych placówek medycznych.

Kontakt

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej
ul. Jana Pawła II 35
97-200 Tomaszów Mazowiecki
tel. +44 786 81 03

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 sierpnia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr telefonu naszej koordynator d/s pacjentów w NU-MED CDiTO w Tomaszowie Mazowieckim: 730 993 874 lub Rejestracja NU-MED CDiTO 44 786 81 03

Więcej nt. Pakietu Onkologicznego na http://pakietonkologiczny.gov.pl/