• Rejestracja+44 786 81 03
  • sekretariat.tomaszow@nu-med.pl

Planowanie i leczenie

W trakcie radioterapii pacjentem opiekuje się wykwalifikowany zespół specjalistów. W jego skład wchodzą: lekarz prowadzący – onkolog radioterapeuta, fizyk medyczny, technik medyczny radioterapii, inżynier elektronik oraz pielęgniarka. Lekarze – onkolodzy radioterapeuci – podejmują decyzje co do rodzaju i strategii leczenia, dawki napromieniań, obszarów które należy leczyć oraz ograniczają ilość zdrowej tkanki poddanej napromienianiu tak, aby promieniowanie działało głównie na komórki nowotworowe.

Lekarz i pielęgniarka sprawują także opiekę nad pacjentem przez cały okres terapii. Fizyk medyczny opracowuje technikę terapeutyczną oraz indywidualny plan leczenia. Technik medyczny radioterapii wykonuje codzienne seanse napromienienia, a inżynier elektronik zapewnia bezpieczne działanie wszelkich urządzeń.

Leczenie każdego Pacjenta jest planowane indywidualnie, dawki zastosowanej radioterapii, okolica napromieniana i technika leczenia różni się pomiędzy Pacjentami i zależą od rodzaju choroby, etapu leczenia i stanu Pacjenta. W razie pytań lub wątpliwości proszę kontaktować się z lekarzem prowadzącym.

W trakcie leczenia Pacjenci zgłaszają się na regularne wizyty do lekarza prowadzącego który udzieli informacji jak należy zmniejszać dolegliwości związane z odczynem popromiennym. Wszystkie niepokojące objawy należy zgłaszać lekarzowi w trakcie wizyty. W razie potrzeby można zawsze poprosić w recepcji o pilny kontakt z lekarzem. Nie należy na własną rękę, bez uzgodnienia z lekarzem stosować żadnych maści, płukanek czy ziół. Ilość cykli napromieniania obszaru guza oraz dawkę ustala lekarz radioterapeuta. Zazwyczaj radioterapia podawana jest przez 5 dni w tygodniu. W zależności od zaleceń lekarza może ona trwać krócej lub dłużej, gdyż całkowita dawka promieniowania oraz liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju i zaawansowania nowotworu, ogólnego stanu zdrowia chorego, a także równoległego leczenia innymi formami terapii

Kontakt

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej
ul. Jana Pawła II 35
97-200 Tomaszów Mazowiecki
tel. +44 786 81 03

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 sierpnia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr telefonu naszej koordynator d/s pacjentów w NU-MED CDiTO w Tomaszowie Mazowieckim: 730 993 874 lub Rejestracja NU-MED CDiTO 44 786 81 03

Więcej nt. Pakietu Onkologicznego na http://pakietonkologiczny.gov.pl/