• Rejestracja+44 786 81 03
  • sekretariat.tomaszow@nu-med.pl

Zakład Radioterapii

TELEFON DO SEKRETARIATU ZAKŁADU RADIOTERAPII: 44 786 81 15

NR FAX-u DO ZAKŁADU RADIOTERAPII: 44 786 81 16

W NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim znajduje się Zakład Radioterapii, Oddział Radioterapii oraz Poradnia Onkologiczna, w której pacjentów przyjmują m.in. lekarze radioterapeuci.
Zakład Radioterapii składa się z trzech pracowni akceleratorów, pracowni tomografii komputerowej, modelarni i Zakładu Fizyki Medycznej, gdzie planowane jest leczenie pacjenta. Pacjenci oczekujący na napromieniania mają do dyspozycji poczekalnię, w której można przygotować sobie kawę bądź herbatę, spędzić czas oglądając telewizję, bądź przeglądając prasę. Dostępny jest również sygnał Wi-Fi umożliwiający korzystanie z Internetu.

W pracowniach akceleratorów znajduje się sprzęt najwyższej klasy - akceleratory (przyspieszacze liniowe) Varian Medical Systems: dwa True Beam i jeden Clinac. To te urządzenia wytwarzają promieniowanie jonizujące niszczące komórki nowotworowe. Przygotowanie pacjenta do zabiegów napromieniania wymaga zaplanowania leczenia i wykonania wielu czynności według przygotowanego planu. Zajmuje się tym zespół wysokiej klasy specjalistów - lekarzy radioterapetów, fizyków i techników medycznych.

Dla pacjentów, których stan zdrowia wymaga stałej opieki medycznej oraz dla tych, którzy na leczenie przybywają z odległych miejsc, przygotowaliśmy Oddział Szpitalny z 43 łóżkami. Sale są trzyosobowe, w każdej znajdują się szafy i szafki do indywidualnego użytku każdego pacjenta. W każdej jest lodówka oraz łazienka. Pacjenci mają do dyspozycji bezpłatną telewizję oraz wygodny system przywoławczy, pozwalający wezwać pielęgniarkę w razie wystąpienia takiej potrzeby.

Pomyśleliśmy też o odwiedzających. Na terenie Oddziału Szpitalnego jest przestronna i wyposażona w wygodne meble, sala wypoczynkowa, w której odwiedzający mogą przebywać z pacjentami. Tu mogą napić się ciepłych, bądź zimnych napojów, porozmawiać, poczytać gazety czy pooglądać telewizję.

Ośrodek jest klimatyzowany i wentylowany. Budynek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych, a nad bezpieczeństwem pacjentów, gości i pracowników, czuwa ochrona oraz całodobowy monitoring.

Kontakt

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej
ul. Jana Pawła II 35
97-200 Tomaszów Mazowiecki
tel. +44 786 81 03

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 sierpnia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr telefonu naszej koordynator d/s pacjentów w NU-MED CDiTO w Tomaszowie Mazowieckim: 730 993 874 lub Rejestracja NU-MED CDiTO 44 786 81 03

Więcej nt. Pakietu Onkologicznego na http://pakietonkologiczny.gov.pl/